Hakkımızda

GaleriDali’nin faaliyet konusu,  günümüz Türk sanatçı ve ressamlarının çalışmalarını, ulaşılabilir bütçeler içinde, sanatseverlerin ve özellikle resim sanatı ile yakınen temas etmemiş insanların ilgi ve beğenisine sunmaktır. Bu çerçevede online müzayedeler düzenlemek suretiyle sanata ve sanatçıya destek vermekteyiz.

Özellikle ve ağırlıklı olarak, akademik kariyeri devam eden ve/veya yeni mezun olmuş genç ressamlarımızın çalışmalarını, online müzayede yolu ile tanıtmak, bu süreçle beraber, yeni ve başarılı Türk ressamlarını keşfetmek ya da keşfine vesile olmak suretiyle destek vermek, öncelikli misyonumuzdur.

Ülkemizde, diğer bir çok sanat dalında olduğu gibi plastik sanatlarda da genel bir sanat bilincine sahip olunmadığı, sanat ve sanatçı kavramlarının bazı disiplinlerle sınırlı kaldığı, geleneksel sanatlarda dahi bir ilgi eksikliğinin yaşandığı  görülmektedir. Bununla birlikte, yakın zamanda, sanatın, özellikle sosyal medya ile daha fazla insanın görüş alanına girdiği ve online müzayedeler ile daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulduğu da görülmektedir. GaleriDali olarak biz de, henüz resim sanatı ile gerçek anlamda tanışmamış ve fakat tanışmayı arzu eden yeni sanatsever ve koleksiyoner adaylarını, belki de gelecekte eserleri büyük değer arz edecek yeni, yerli ve milli ressamlarımızla buluşturma noktasında, gelir odaklı değil, keyif odaklı bir organizasyon olarak karşınızdayız.

GaleriDali, sanatın evrenselliği ilkesine bağlı olarak, gerek yerel sanatçılarımızı global arenaya taşımak ve gerekse Dünya üzerinde takdir ettiğimiz, öncü ve örnek sanatçıların eserlerini de ülkemiz insanı ile buluşturmak üzere, aktif faaliyetlerini yürütmektedir.

GaleriDali, Güneşten Yapım Yönetim Tasarım ve Danışmanlık bünyesinde faaliyetlerini yürütmekte olup, ağırlıklı olarak sergi ve müze alanlarının tasarım ve uygulamaları yanında, sanat eserlerinin mimari ile olan ilişkilerini , eser, stil, zaman, ebat gibi kriterlerle değerlendirmek suretiyle, eserlerin seçimi ve yerleşimi ile ilgili iç mimari  danışmanlık desteği de vermektedir.